Gdzie można obejrzeć filmy i serialne online? Platformy streamingowe w Polsce

Nie jest tajemnicą, że najpopularniejszą i nadal najchętniej wybieraną platformą streamingową wideo jest Netflix, ale czy wiesz, że w Polsce filmy i serialne możesz obejrzeć na co najmniej trzech innych platformach? Poznaj kilka sprawdzonych platform streamingowych wideo, na których abonament warto się zdecydować.

Na pierwszy ogień idzie cieszący się największą popularnością Netflix. Ilość dostępnych na platformie filmów i seriali jest ogromna i różnorodna. Coś dla siebie znajdą zarówno wielbiciele filmów dokumentalnych, jak i miłośnicy komedii, produkcji fantasy i science fiction. Na Netflixie obejrzysz super produkcje zagraniczne oraz polskie filmy, takie jak „Kołysanka” czy „Róża” oraz serial „1983” w reżyserii między innymi Agnieszki Holland. Fani polskich stand upów również znajdą na Netfixie rozrywkę dla siebie.

Gdzie można obejrzeć filmy i serialne online? Platformy streamingowe w Polsce

Gdzie można obejrzeć filmy i serialne online? Platformy streamingowe w Polsce

Za podstawowy pakiet bez jakości HD i z możliwością oglądania jednocześnie na jednym ekranie zapłacisz 34 PLN, usługa Standard z jakością HD i dla 2 ekranów to wydatek wysokości 43 PLN. Za usługę Premium z Ultra HD z możliwością oglądania filmów i seriali na 4 ekranach jednocześnie zapłacisz 52 PLN. Z Netflixa możesz korzystać przez pierwszy miesiąc całkowicie za darmo i obejrzeć takie seriale jak „Stranger Things”, „Chilling Adventures of Sabrina” czy „Hause of Cards”. Na platformie możesz też zobaczyć nieco starsze i obecnie już kultowe produkcje, takie jak „Przyjaciele” czy „Synowie Anarchii”.

Konkurencja platformy Netflix

Obecnie na polskim rynku nie ma platformy streamingowej, która dorównywałaby Netflixowi, jeśli chodzi o bogaty wybór filmów i seriali do obejrzenia. Za jednego z głównych konkurentów uznaje się platformę Amazon Prime Video, która jest dostępny w Polsce, ale nie jest jeszcze w całości spolszczona, co oznacza, że polskie wersje językowe zostały przygotowane tylko do wybranych produkcji. Na tej platformie, za którą zapłacisz 2,99, a następnie 5,99 euro, obejrzysz przede wszystkim doskonałe oryginalne produkcje Amazona, czyli serial „Amerykańscy bogowie”, „Człowiek z Wysokiego Zamku” czy „Mozart In The Jungle”.

Za kolejnego poważnego konkurenta uznaje się HBO GO. Czy słusznie? Na tej platformie obejrzysz „Grę o Tron”, „Twin Peaks”, „Westworld”, „Dolinę Krzemową” czy „Pakt”. Za dostęp do HBO GO zapłacisz od 20 PLN do 40 PLN. Od 2018 roku możesz wykupić abonament bezpośrednio w serwisie albo uzyskać odpłatny dostęp do platformy od operatora sieci komórkowej lub wraz z telewizją.

Nie interesują się tego typu produkcje, ale jesteś fanem lub fanką mangi? Z pewnością chętniej niż na abonament Netflixa zdecydujesz się na korzystanie z platformy Chrunchyroll. Użytkownicy z Polski mają na tej platformie nieco ograniczony dostęp do niektórych produkcji przez umowy licencyjne, ale możliwości wyboru są nadal imponujące. Za miesięczny abonament Chrunchyroll zapłacisz 28 PLN.

Czy Hulu zdetronizuje Netflixa w Polsce?

W USA platforma Hulu to jeden z gigantów! Według badań ma 40% mniej abonentów niż Netflix czy HBO GO. Platforma Hulu nie jest jeszcze dostępna w Polsce, ale jej ekspansja na inne rynki wydaje się wręcz nieunikniona, szczególnie że podobnie jak FOX i National Geographic platforma Hulu została przejęta przez Disneya. Potrafisz sobie wyobrazić połączenie bibliotek tych platform? Wybór seriali i filmów będzie przeogromny! Obecnie na Hulu można obejrzeć między innymi „Opowieść podręcznej”.