Samodzielna naprawa wyświetlacza czy profesjonalny serwis

Koszty naprawy zepsutego wyświetlacza w smartfonie czasami potrafią przewyższać zakup nowego urządzenia. W wielu przypadkach ceną jest także konieczność przestawienia się na nowy model, system czy interfejs telefonu, a także skrupulatne skopiowanie wszystkich danych. Użytkownicy, którzy są przywiązani do swoich smartfonów, często decydują się na naprawę. Uszkodzony wyświetlacz można wymienić samodzielnie lub oddać urządzenie do serwisu. Jakie rozwiązanie będzie korzystniejsze?

Zrób to sam

Każdy smartfon jest stosunkowo delikatnym urządzeniem. Wystarczy chwila nieuwagi i zarówno ekran, jak i panel dotykowy (digitizer) może ulec uszkodzeniu. Martwe piksele, kolorowe paski i różowe podświetlenie to sygnał, że czas wymienić wyświetlacz. Obecnie do praktycznie wszystkich modeli smartfonów można znaleźć odpowiednie komponenty. Oryginalny Service Pack do urządzeń takich marek jak Xiaomi, Huawei czy Samsung znajdziesz tutaj: https://gsmok.pl/. W asortymencie sklepu możesz znaleźć również baterie, czytniki i szufladki, taśmy czy głośniki. Co ważne firma oferuje również wysokiej klasy części zamienne. Jeżeli zdecydujesz się na wymianę wyświetlacza samodzielnie, możesz skorzystać z profesjonalnego doradztwa podczas wyboru produktu. Wystarczy skontaktować się ze sklepem.

Pamiętaj, że samodzielna naprawa niesie ze sobą ryzyko uszkodzenia. Zanim przystąpisz do wymiany wyświetlacza, zaopatrz się w odpowiednie narzędzia oraz nowy ekran. Sama wymiana polega na odłączeniu części od płyty głównej, a następnie podłączenie nowego produktu. Proces, w zależności od modelu, może się różnić. Możesz skorzystać z różnego rodzaju poradników dostępnych w sieci. Warto pamiętać, że jeżeli telefon jest na gwarancji, to samodzielna wymiana wyświetlacza powoduje jej utratę. Podczas rozkręcania zniszczeniu ulegają plomby, dlatego warto dokładnie przemyśleć czy chcesz podjąć się tego zadania.

Wizyta w serwisie

Oddanie urządzenia w ręce profesjonalistów to dla wielu osób idealne rozwiązanie. Pozwala zaoszczędzić prywatny czas na szukaniu odpowiednich części, narzędzi, a następnie samej wymianie.  Serwisant wyceni koszt usługi, wykona zlecenie rzetelnie i dokładnie, dzięki czemu unikniesz problemów z montażem i potencjalnych błędów. Jest to komfortowe rozwiązanie, ale także nieco droższe, bo oprócz ceny komponentu trzeba doliczyć również koszty wykonania usługi. Warto pamiętać, że takie miejsca mają również niezbędne urządzenia, jak testery wyświetlaczy, które pozwalają sprawdzić sprawność i jakość zakupionej części. Wiele serwisów oferuje na naprawę dodatkowe miesiące gwarancji, co pozwala na przetestowanie wyświetlacza w praktyce. Wybór jest indywidualną kwestią, ale warto go dobrze przemyśleć.