Sprawdzone pomysły na biznes w 2019 roku

Pragniesz otworzyć własną firmę, ale nie jesteś pewien, czy Twój pomysł jest dobry? Do otworzenia własnego biznesu potrzebne są zarówno chęci, jak i sporo czasu. Jednakże najważniejszy jest pomysł. Poznaj kilka sprawdzonych pomysłów na biznes, które mają duże szanse powodzenia w 2019 roku.

Web Development, SEO oraz doradztwo SEO i SEM

Zapotrzebowania na usługi z zakresu SEM i SEO wzrastają nieprzerwanie od lat. Żyjemy w czasach, w których praktycznie każda firma, której zależy na rozwoju w sieci i na zdobyciu nowych klientów, prędzej czy później skorzysta z usług specjalisty SEO/SEM. Jeśli zdecydujesz się na tego typu zajęcie, to swoją ofertę doradztwa możesz poszerzyć o projektowanie stron internetowych, aplikacji mobilnych oraz tworzenie chat botów. Do świadczenia usług z zakresu SEO/SEM nie będzie Ci potrzebne biuro, ponieważ pracę możesz zrealizować z własnego domu.

Jako twórca lub twórczyni stron internetowych możesz też zająć się projektowaniem oraz tworzeniem landingów (landing page lub strony lądowania). Obecnie landing page’e są w powszechnym użyciu. Zadaniem landingu jest nakłonienie do zakupu produktu lub usługi, dlatego strona musi być atrakcyjna wizualnie oraz zawierać kreatywnie napisany content. Potrafisz pisać i znasz się na grafice? To to zadanie z pewnością jest dla Ciebie.

Sprawdzone pomysły na biznes w 2019 roku

Copywriting, korekta tekstów, recenzowanie

W content marketingu również istnieje ogromne zapotrzebowanie na teksty, a zwłaszcza teksty SEO. Większość firm, które posiadają strony internetowe, decydują się na prowadzenie firmowego bloga. Jeśli pisanie sprawia Ci przyjemność i umiesz to robić poprawnie, to możesz zdecydować się na współpracę z portalami internetowymi czy blogami jako redaktor, korektor lub ghostwriter.

Dobrym „pisarskim” pomysłem na biznes freelancera jest również testowanie i recenzowanie produktów. Dotyczy to produktów, takich jak kosmetyki, elektronika, książki, a nawet usługi. Artykuły recenzenckie zamieszczane są zazwyczaj na portalach i blogach. Recenzowanie to doskonałe zajęcie dodatkowe dla osób, które prowadzą bloga lub vloga.

Usługi tłumaczeniowe oraz nauczanie języka on-line

Obecnie wzrasta też zapotrzebowanie na dobre tłumaczenia, co oznacza, że osoby znające języki obce. Wzrasta zapotrzebowanie na tłumaczenia ulotek leków, umów oraz dokumentacji firmowych, takich jak wewnętrzne regulacje czy akty prawne.

Aby świadczyć usługi tłumaczeniowe, konieczna jest przede wszystkim perfekcyjna znajomość języka obcego. Do wykonywania tłumaczeń uwierzytelnionych konieczne będą odpowiednie certyfikaty. Warto rozważyć usługi tłumaczeniowe tekstów z obszarów IT w mniej popularnych językach, takich jak koreański czy niderlandzki. Będąc właścicielem takiego biura tłumaczeniowego, możesz świadczyć również inne usługi, takie jak tłumaczenie symultaniczne, a nawet szkołę językową on-line.

Sprawdzone pomysły na biznes w 2019 roku