Domowa aromaterapia – krok po kroku

Stres, przepracowanie oraz brak czasu dla siebie sprawiają, że coraz częściej cierpimy na różne dolegliwości związane z szybkim tempem życia. Zmęczenie na co dzień dają nam się we znaki. Okazuje się, że odpowiednio dobrany zapach potrafi przynieść ukojenie, poprawić samopoczucie i dostarczyć porządnej dawki energii. Znajdź swój ulubiony i pozwól się otulić naturalnymi aromatami.

Poznaj tajniki aromaterapii

Choć moda na szeroko pojętą medycynę naturalną czy alternatywną trwa już kilka sezonów, warto nieco głębiej przyjrzeć się niektórym proponowanym przez nią rozwiązaniom. Jednym z nich jest zyskująca ogromną popularność aromaterapia. Dzięki odpowiednio skondensowanym oraz dobranym zapachom możemy nie tylko znacznie pogłębić nasz relaks, ale też poradzić sobie ze stresem.

Od czego zacząć?

Podstawę aromaterapii stanowią przede wszystkim różnego rodzaju olejki eteryczne. W tym przypadku należy dość ostrożnie wybierać stosowane produkty. Olejek eteryczny powstaje w wyniku destylacji roślin olejkodajnych, dlatego jest to produkt w 100% naturalny. Natomiast szeroko dostępne, i znacznie tańsze, olejki zapachowe posiadają w swoim składzie liczne substancje chemiczne, które są szkodliwe dla naszego zdrowia. Aromaterapię możemy stosować na dwa sposoby – poprzez układ oddechowy, czyli popularną inhalację oraz przez skórę – korzystając z masaży czy kompresów. Jednak podczas samodzielnego użytku domowego, najłatwiej przeprowadzić aromaterapię oddechową.

 

Dla początkujących

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z aromaterapią, wówczas warto postawić na proste w obsłudze świece. W tym przypadku również stawiamy na naturalność, dlatego najlepiej zdecydować się na świece sojowe. To świetne połączenie olejków eterycznych, delikatnych esencji zapachowych oraz oleju sojowego. Całość została stworzona z soi, która w swoim składzie nie zawiera szkodliwych pestycydów czy toksycznych dodatków, dzięki czemu tego typu produkty są w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia. Naturalne świece sojowe to świetny sposób na rozpoczęcie swojej przygody z aromaterapią również dlatego, że w przeciwieństwie do popularnych świec palą się jednym płomieniem, więc unikamy problematycznego kopcenia. Wystarczy, że zapalisz ją po długim dniu w pracy i zaczniesz swoją chwilę relaksu.

Jak dobierać zapachy?

Podczas stosowania aromaterapii warto dostosowywać konkretne zapachy do naszych wymagań. Dlatego, jeśli dążysz do odświeżenia powietrza, wybierz zapachy kojarzące się z naturą – aromaty świerków czy sosny. Natomiast jeśli pragniesz chwili odprężenia, postaw na tradycyjną woń lawendy. Aromaterapię warto również stosować od rana – odżywczy zapach trawy cytrynowej pomoże Ci pobudzić się do pracy.