Jak urządzić nowoczesny pokój dla dziecka?

Okres dzieciństwa dla naszych podopiecznych jest czasem, w którym powinny one poddać się dobrej zabawie. Rozwój własnej wyobraźni, pomysłowość, a także samodzielność to cechy, które mogą cały czas w nich kiełkować. Sprzyjać im może w tym przestrzeń, w której na co dzień funkcjonują, a więc własny pokój dla dziecka. Aby w nich zasiać chęć poszerzania wyżej wymienionych atrybutów oraz rozwoju wybranych przez siebie zainteresowań, warto zastanowić się nad ciekawą, pomysłową aranżacją ich dziecięcej sypialni, która też powinna pełnić funkcję pokoju zabaw.

Pokój dziecka

Pokój dla dziecka

Kilka rad jak można stworzyć dziecięcy pokój marzeń

Mogło tak być, że będąc dzieckiem, nie miałeś zbyt dużych możliwości aby za dziecka stworzyć swój wymarzony pokój. Ograniczenia w postaci wielkości mieszkania, brak funduszy, jak i zapewne brak ciekawych pomysłów, to powody, dla których nie przyszło Ci do głowy (i Twoim rodzicom), aby w sposób nietuzinkowy wzbogacić przestrzeń dziecka. W dzisiejszych czasach ludzie szukają coraz więcej inspiracji, by tworzyć niezwykłe aranżacje, które spowodują, że ich podopieczni będą czuć się swobodnie, a przede wszystkim szczęśliwie wewnątrz własnego pokoju.

Z tego też względu zamierzam wymienić kilka niezawodnych rad, które mogą zdecydowanie Ciebie przekonać do tego, że przemyślane urządzenie pokoju dla dziecka, to sama przyjemność.

Zanim zaczniesz obmyślać idee jego wyglądu, wpierw powinieneś postawić sobie założenie, że pokój dla dziecka nie może być nudny. To prawda, że minimalizm i posiadanie niezbędnych dla podopiecznego rzeczy zupełnie wystarczą, szczególnie jeśli mówimy o zachowaniu bezpieczeństwa, ale nie powinno to być przeszkodą do rozbudzania dziecięcej wyobraźni. Nikt nie powiedział, że pokój dla dziecka nie może być wypełniony różnorodnymi feriami kolorów, niestandardowych wzorów, a nawet kompilacją zwykłych bohomazów. Postaw na ciekawość i pomysłowość, o którą tak naprawdę nie jest wcale daleko.

Najłatwiej zaaranżować pokój dla dziecka, opierając się na określonej, wybranej przez Ciebie (albo Twoje dziecko) tematyce. Nic nie stoi na przeszkodzie więc, by łóżko otoczone było atrapami drzew i domku na drzewie czy stworzone zostało w klimacie egzotycznej dżungli i palm. Wszystko to można jeszcze urozmaicić kolorowymi akcesoriami, dekoracjami, które wisieć będą na ścianach. To się da zrobić, trzeba tylko poruszyć wyobraźnię, a sam rodzic będzie czerpał radość z ciekawego układu wnętrza.

Jak już obierzesz mniej więcej tematykę wystroju dziecięcego pokoju, należy wtedy pomyśleć nad sposobami i rozwiązaniami, jakimi można wcielić pomysł w życie. W ostatnim czasie bardzo modne w aranżacji pokoju dla dzieci stały się antresole. To w zasadzie dzięki nim przy ograniczonej przestrzeni, można wykorzystać wysokość pomieszczenia, do stworzenia dodatkowego placu zabaw, miejsca do nauki czy spania. Jest to niezwykła oszczędność, a pomysłowe antresole mogą się okazać strzałem w dziesiątkę dla Twojego pobratymcy.

Dziecko w pokoju

Pokój dla dziecka

Poza tym, trafnym pomysłem jest stworzenie otoczki wokół samego łóżka. Przecież spanie w indiańskim wigwamie czy namiocie to całkiem nietuzinkowy sposób na aranżację, dodaje uroku i klimatu rodem z dzikiego zachodu. Całkiem zabawne będzie też umiejscowienie łóżka w szafie. Tak w szafie, ale na szczęście chodzi wyłącznie o obudowę, która może mieć także postać domku, statku, zamkniętej budki czy zjeżdżalni. Nikt też niemówił, że nie możesz się dostać do pokoju poprzez ciasny tunel.

Pomysły, jak i ich wykonanie dowodzą, że da się nietuzinkowo zaaranżować pokój dla dziecka. Daje to multum zabawy i radości, a także pozwala na uzyskanie dużych oszczędności w przestrzeni. Do podjęcia się takiego kroku wystarczą tylko dobre chęci i nic nie jest cenniejsze od widoku szczęśliwego własnego dziecka.