Leczenie i usuwanie żylaków

Żylaki to powszechne schorzenie, dotykające wiele osób. Najczęściej z tą dolegliwością muszą mierzyć się chodzące na co dzień na wysokich obcasach kobiety, które szukają najlepszego sposobu, aby się z nich wyleczyć. Żylaków najlepiej się pozbyć, korzystając z wiedzy eksperckiej fachowców dermatologów.

Skoki boso we wodzie

Usuwanie żylaków

Profesjonalne usuwanie żylaków

Jedną z dolegliwości, która stwarza spory dyskomfort u pochodzących z różnych środowisk ludzi, są żylaki, które nie tylko stanowią zaburzenie zdrowotne organizmu, ale także wpływają na wizualną estetykę nóg. Kobiety, u których w Polsce stwierdza się nawet 3-5 razy więcej zachorowań na tę przypadłość w porównaniu z mężczyznami, szukają jak najlepszych sposobów zwalczenia żylaków. W walce z żylakami mogą pomóc profesjonalne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej oraz mniej lub bardziej skuteczne domowe sposoby na żylaki, ponieważ nie wszystkie żylaki wymagają leczenia inwazyjnego.

Bezpośrednią przyczyną powstawania żylaków są wady lub uszkodzenia zastawek żylnych oraz nieprawidłowa budowa ścianek żył głębokich. U osoby, u której stwierdzono uszkodzenie zastawek, zwalnia przepływ krwi, która po czasie zaczyna zalegać w żyłach, a w skrajnych przypadkach nawet się cofać, co powoduje powstawanie zakrzepów. Nieleczenie żylaków bardzo często prowadzi do różnego rodzaju powikłań, dlatego wszystkie osoby, które zauważyły u siebie pierwsze żylaki, powinny zdecydować się na profesjonalne metody na usuwanie żylaków. Do najpopularniejszych nieinwazyjnych sposobów na usunięcie żylaków jest leczenie uciskowe, w którym bardzo przydatne są wszelkiego rodzaju pończochy uciskowe lub bandaże elastyczne, którymi można obandażować nogi od stóp do pachwin.

Metody leczenia i zabiegi na żylaki

W przypadku podjęcia decyzji o konieczności inwazyjnego leczenia żylaków najlepiej zdecydować się na usługi wykwalifikowanych fachowców z medycyny estetycznej, którzy dostarczają pacjentom specjalistycznej wiedzy na temat leczenia tego schorzenia. W klinikach, gdzie specjaliści zajmują się leczeniem schorzeń z zakresu medycyny estetycznej, można zazwyczaj liczyć na bardzo pozytywne rezultaty usuwania żylaków, głównie dzięki zastosowaniu nowoczesnych urządzeń. Tego typu zabiegi, które wykonywane są w specjalistycznych gabinetach, zazwyczaj nie wymagają hospitalizacji i zapewniają szybki powrót do codziennego funkcjonowania.

Aby skutecznie pozbyć się problemu żylaków, można zdecydować się na zabiegi, takie jak:

  • Laserowe usuwanie żylaków;
  • Skleroterapia, czyli ostrzykiwanie i zamykanie naczynek kończyn dolnych;
  • Badanie przepływów żylnych tzw. USG Doppler;
  • Miniflebektomia (szydełkowanie chirurgiczne żył)Usuwanie żylaków

Wysoka skuteczność zabiegów, połączona z wcześniejszą konsultacją z ekspertem z zakresu dermatologii, może kompleksowo wpłynąć na zdrowie oraz samopoczucie każdej osoby, która mierzy się z problemem żylaków.

Nogi

Usuwanie żylaków