Nokia – powrót legendy na szczyt

Telefonia komórkowa nie byłaby tym samym, gdyby nie marka Nokia. W latach 90 stała się niekwestionowanym liderem na rynku telekomunikacyjnym. Do dziś wiele osób z sentymentem wspomina stare modele Nokii, na których mogli pograć sobie w klasyczną grę Snake, skorzystać z jej funkcji, a wszystko to w oprawie czarno-białego wyświetlacza. Takie były początki wielu posiadaczy telefonów, którzy z czasem postanowili przerzucić się na aparaty ko

nkurencyjnych marek takich jak Apple czy Sony. Nokia jak się okazało, nie mogła nawiązać równorzędnej walki z innymi przedstawicielami, dlatego też spadła z piedestału. Miało się wrażenie, że marka już nie istnieje, lecz od ostatniego roku firma ta przeżywa istne objawienie za sprawą nowej Nokii 8 oraz innych modeli. Czyżby był to udany powrót legendy?

Telefon Nokia

Nokia – powrót

Konkurencyjne, nowe modele Nokii na rynku

Kiedy Nokia straciła pozycję lidera producenta telefonów komórkowych, wydawało się, że sam powrót na szczyt będzie bardzo trudny. Wejście na rynek smartfonów przytłoczyło nowymi rozwiązaniami fińską firmę, np. w wyniku skutecznych i innowacyjnych produktów Apple. Jednakże od zeszłego roku Nokia przeżywa istne odrodzenie, co możemy zaobserwować po wprowadzonych w ostatnim czasie wielu modelach – idących z duchem czasu, a także potrzeb konsumentów. To kolejny nowy krok dla przedstawicieli firmy, którą na nowo mogą z utęsknieniem poznawać jej dawni posiadacze. Jak więc wygląda powrót Nokii?

Nokia 8 Sirocco

Model ten wyposażony jest w 5 i pół calowy wyświetlacz OLED, który pracuje w rozdzielczości WQHD. Telefon jest niesamowicie wydajny dzięki ośmiordzeniowemu procesorowi Snapdragon 835 z 6 GB RAM i 128 GB pamięci. Urządzenie zostało wyposażone w czytnik linii papilarnych, a także Bluetooth 5.0. Smartfon godnie nawiązuje walkę z konkurencją na rynku za sprawą świetnego aparatu z dwoma obiektywami: 12 i 13-megapikselowym, wzbogacone o dodatkową 5-megapikselową kamerę do rozmów wideo.

Nokia 1

Urządzenie to jest idealną propozycją dla tych, dla których liczy się prostota wykonania smartfona i spełnianie funkcji telekomunikacyjnej. Dlatego też jego wyposażenie jest okrojone, co widoczne jest w cenie, ale nie umniejsza to ogólnej jakości telefonu. Modelem tym zarządza Android Go Oreo, wyposażony w czterordzeniowy 1,1-gigahercowy procesor MT6737M. Producent przeznaczył na ten aparat 8 GB pamięci masowej, którą można rozszerzyć nawet do 128 GB, za pomocą karty microSD. Smartfon umożliwia także swobodne łączenie się z siecią LTE, a także korzystanie z łącza słuchawkowego np. do posłuchania radia FM czy własnej muzyki. Nokia 1 jest bardzo tania, czym obrazuje posiadanym wbudowanym 5-megapikselowym aparatem tylnym oraz 2-megapikselową kamerą z przodu. Charakterystyka telefonu jednak nie powinna zniechęcić tych, którzy szukają optymalnego modelu smartfona w przystępnej cenie.

Nokia – powrót

Nokia 8110

Fińska firma zadbała także o takich posiadaczy telefonów, którzy pałają sentymentem do modeli komórek sprzed ery smartfonów. Ukłonem w ich stronę jest nowa Nokia 8110, stworzona specjalnie dla mas oraz nawiązująca swym designem do klasycznych modeli producenta. Co warto jednak podkreślić, poszczególny aparat został dostosowany do współczesnych standardów, o czym może świadczyć m.in. obsługa sieci 4G czy LTE. Poza tym telefon działa za pośrednictwem YunOS, który bazuje na systemie Android. Komórka jest bardzo wydajna, czego zasługą jest zawarty w niej procesor Snapdragon 205. Podkreślając atuty modelu, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na cenę, jak i też klasyczny design, w którym nie mogło zabraknąć kultowego ekranu czy charakterystycznej wysuwanej klapki.