Okna i meble do nowocześnie urządzonego wnętrza

Niewątpliwie najważniejszym elementem każdego nowocześnie urządzonego domu jest jego wyposażenie, jednakże minimalizm w nowoczesnym stylu wnętrzarskim łatwo zepsuć nie tylko nadmiernymi zdobieniami, ale też nieodpowiednio dobranymi oknami, które w rzeczywistości są bardzo ważnym architektonicznym elementem takiego wnętrza.

Sofa

Okna i meble nowoczesne

Znawcy trendów wnętrzarskich podpowiadają, że styl minimalistyczny najbardziej lubi okna aluminiowe, które najlepiej współgrają z surowością urządzanego wnętrza. Specjaliści z branży odpowiadają, że aluminiowe okna nie posiadają zbyt dobrych parametrów izolacyjnych, dlatego średnio sprawdzą się w jakichkolwiek domach na terenie Polski. Na szczęście istnieje alternatywa, czyli okna, powstałe z połączenia aluminium i PCV oraz aluminium i drewna. Połączenie tych materiałów w jedno pozwala uzyskać zadowalające parametry izolacyjne okien. Tego typu okna idealnie wpisują się w trend nowoczesnego minimalizmu. Każdy kto zdecyduje się na takie rozwiązanie z pewnością nie będzie żałował swojej decyzji, ponieważ w sezonie grzewczym nie będzie musiał dogrzewać domu czy mieszkania, a co za tym idzie, płacić więcej niż zazwyczaj za ogrzewanie, ponieważ ciepło z wnętrza będzie uciekało przez aluminiowe okno.

Okna w nowoczesnym stylu skandynawskim

Okna w stylu skandynawskim, czyli takie otwierane nie do środka, a na zewnątrz, to jeden z najnowszych i zarazem coraz popularniejszych trendów wnętrzarskich. Tego typu okna są charakterystyczne dla stylu budownictwa na terenach skandynawskich. System okien został tak przemyślany przez profesjonalistów i ma na celu ułatwienie w oszczędzaniu miejsca w pomieszczeniach oraz podniesienie współczynnika szczelności okien. Mechanizm jest bardzo prosty – wiatr, który napiera na skrzydła takiego okna, dociska je do futryny i tym samym zwiększa jego szczelność. Ponadto okna skandynawskie lepiej chronią przed włamaniami. Okna skandynawskie będą doskonałe dla domów pasywnych, które wyróżniają doskonałe parametry izolacyjne oraz zastosowanie rozwiązań, mających na celu zminimalizowanie zużycia energii w trakcie eksploatacji.

Okno

Okna i meble nowoczesne

Postmodernistyczne meble w minimalistycznym wnętrzu

Wbrew powszechnej opinii w pomieszczeniu, urządzonym w stylu minimalistycznym jak najbardziej można postawić sofę, fotel czy kanapę w stylu postmodernistycznym, pod warunkiem, że jest ona jednolita pod względem kolorystycznym oraz jest w zasadzie jedynym tak charakterystycznym meblem w aranżowanym wnętrzu. Jednakże jeśli zdecydujesz się na taki kolorowy mebel, to zadbaj nie tylko o to, by reszta wyposażenia była neutralna kolorystycznie – również ściany powinny zostać pomalowane na nierzucające się w oczy kolory. Najlepszym rozwiązaniem dla minimalistycznych pomieszczeń są bielone ściany.