Podstawowy sprzęt dla współczesnego gracza

Gry komputerowe w dzisiejszych czasach coraz bardziej zyskują na znaczeniu. Na początku postrzegało się głównie przez pryzmat taniej, uzależniającej rozrywki. Aktualnie gaming wyrasta do rangi nieco odmiennej dyscypliny sportowej, w której gracze konkretnego tytułu toczą zajadłe pojedynki na arenie. Poza tym dostrzega się pozytywny wpływ gier na rozwój, za sprawą grywalizacji, czym bardziej mogą się przyłożyć na systemy szkoleniowe w firmach. Jacy by gracze nie byli, na ich użytek tworzony jest specjalistyczny sprzęt, dzięki którym nieraz godziny spędzone przy grach, będą komfortowe i przyjemne – przekładając się na rozgrywkę, jak i zdrowie użytkownika.

Ręka na poświetlonej klawiaturze

Sprzęt dla gracza

Wyposażenie każdego gamera

Szeroko pojęty gaming rozrasta się w zawrotnym tempie. Wydawać się mogło, że zwyczajna myszka, klawiatura, stół, krzesło i komputer zupełnie wystarczą. W pewnym sensie tak, ale wpływ rosnących wymagań technicznych gier i ich złożoność wpływa właśnie na rozrost tego segmentu rynku. Sprzęt powinien być dostosowany do graczy i ich oczekiwań wobec tytułów, w jakie grają.

Wymieniając podstawowe akcesoria każdego nowoczesnego gracza, warto wpierw zacząć od słuchawek. Między innymi na tej płaszczyźnie postrzeganie gier w ostatnich latach się zmieniło, wraz z podejściem do muzyki i dźwięków generowanych w grach. Tak jak słuchaniu przebojów w radiu, czy oglądaniu filmów, podczas grania jakość i wybór muzyki ma znaczenie. Oprócz imitowanego dźwięku istotne jest, by takie słuchawki dla graczy były wyposażone w mikrofon, umożliwiając im jednocześnie kontakt z innymi zawodnikami podczas rozgrywki online. Poza tym zwrócić uwagę należy na wytrzymałość i wygodę. Komfortowe nauszniki i opaska to podstawa, by gamer mógł przez długi czas korzystać ze zestawu, bez najmniejszych problemów.

Kolejnym nieodłącznym kompanem podczas wirtualnych podbojów pełni klawiatura. Nie licząc ciekawego designu, który od razu nasuwa skojarzenia z ulubionymi tytułami gracza, jest ona w pełni dostosowana do jego potrzeb growych. Ma ona nie tylko standardowy układ przycisków, ale klawiatura dla graczy jest wyposażona również w dodatkowe, programowalne klawisze. Razem, w efekcie może to dać graczowi lepiej wyprofilowany układ klawiszowy, który ułatwi mu dostęp do najważniejszych przycisków. Dla graczy jest to niezbędne, szczególnie przy tytułach wymagających szybkiego czasu reakcji.

Mówiąc o refleksie i przyciskach warto od razu przejść do myszki, będącej kolejnym istotnym gadżetem wśród akcesoriów gamingowych. Jest ona wyposażona tak jak standardowa mysz w podstawowe klawisze, w tym jeden pośrodku do scrollowania. Poza nimi zawiera jednak kolejne przyciski, które tak samo, jak w przypadku klawiatury można nadpisać upragnione skróty klawiszowe (makra). Poza tym cechuje się unikalnym designem, często wzbogaconym o efektowne oświetlenie.

Od razu przy myszce należy wspomnieć o podkładce/macie do grania. Ona też należy do standardów podczas użytkowania z komputera, jednakże w odniesieniu do gamingu jest ona znacznie szersza, bardziej przyczepna do powierzchni blatu, a także zrobiona jest z elastycznego tworzywa sprzyjającego przesuwaniu kursora na ekranie.

Myślę, że do ostatniej i chyba najważniejszej rzeczy, bez której nie można byłoby w ogóle mówić o graniu, jest komputer – stacjonarny czy laptop, teraz to powoli przestaje mieć znaczenie. Dobrane parametry do wymagań technicznych tytułu, w jaki grasz, to kluczowy czynnik do zapewnia sobie płynności podczas rozrywki. To najistotniejsza cecha, którą kierują się gracze, szczególni Ci startujący w międzynarodowych rozgrywkach e-sportowych.

Razem uzyskany sprzęt pełni podstawę do czerpania pełnej satysfakcji podczas gry. Czy spędzasz czas z przyjaciółmi, czy jesteś zawodowym graczem albo tak po prostu lubisz od czasu do czasu sobie zagrać, to zakup potrzebnych urządzeń nie powinien stanowić problemu do czerpania radości z ukochanej pasji.

Osoba w suchawkach przed monitorem

Sprzęt dla gracza