Triki kosmetyczne, które pomogą Ci zlikwidować cienie pod oczami

Barwa cieni pod oczami to skutek nadmiernej produkcji melaniny, a więc barwnika skóry, nadając tym samym ciemniejszego zabarwienia w okolicy oczu. Mogą one być objawem bezsenności lub niskiej jakości snu, którego wynikiem jest zmęczenie organizmu. Sińce, jakie się ukażą pod oczami, wskazywać mogą również na proces starzenia się skóry. Do innych przyczyn powstawania cieni pod oczami należą: palenie papierosów, stres, pobyt na słońcu, spożywanie alkoholu czy kofeiny.

Nowoczesna kosmetyka stara się proponować bardziej lub mniej skuteczne zabiegi czy kuracje, które miałyby skutkować zlikwidowaniem, albo chociaż wybieleniem cieni pod oczami. Mało estetycznie powieki mogą zostać poddane kuracji przez specjalistę dermatologa albo w centrach kosmetycznych.

Kobieta w swetrze

Triki pomogą zlikwidować cienie

Zabiegi i leczenie– usuwanie cieni pod oczami

Wiele gabinetów kosmetycznych oprócz wykwalifikowanej kadry lekarzy, posiada również dostęp do nowoczesnych urządzeń, stworzonych z myślą o zwalczaniu przypadłości skórnych, takich jak cienie pod oczami czy worki pod oczami. Do takich zabiegów należą między innymi:

  • zabieg z użyciem lasera frakcyjnego;
  • przeszczep tłuszczu;
  • karboksyterapia;
  • metoda za pomocą użycia osocza bogatopłytkowego;
  • zabieg z użyciem kwasu hialuronowego.

Wyżej wymienione oraz inne metody leczenia, zarekomendować może lekarz, specjalizujący się w zakresie dermatologii. Pacjenci chcący skorzystać z tego typu usług, powinni wpierw skonsultować się z dermatologiem, aby ustalić najlepiej dobraną formę kuracji. Dzięki tego typu profesjonalnym zabiegom możemy zadbać o zdrowe leczenie skóry oraz zapewnić sobie estetyczny wygląd, gdy naturalne metody walki z cieniami pod oczami przestają skutkować.

Domowe sposoby na zlikwidowanie cieni pod oczami

Mniej inwazyjnym i wizualnie skutecznym sposobem na zlikwidowanie sińców pod oczami jest dobranie odpowiedniego makijażu. Dobry korektor, najlepiej trwały, pomoże nam ukryć cienie na cały dzień. Pod sam kosmetyk dobrze jest też nałożyć krem z wyciągiem z pietruszki, który wykazuje działanie wybielające. Innym naturalnym sposobem jest zrobienie sobie okładów z plastrów ogórka, który wybiela i odświeża skórę – może się okazać równie skuteczny w walce z sinymi powiekami. Najlepiej, żeby takie plasterki były chłodne, ponieważ zimne kompresy pomagają zlikwidować obrzęki, bo w ich efekcie dochodzi do zwężania się naczynek krwionośnych.

Cera wokół oka

Triki pomogą zlikwidować cienie

Krem pod oczy

Krem na bazie witaminy C i witaminy K, z dodatkiem kofeiny czy wyciągów ziołowych z bławatka, arniki, świetlika czy miłorzębu to najbardziej znany i najczęściej polecany sposób na zlikwidowanie cieni pod oczami. Składniki takich kremów obkurczają naczynka krwionośne. Zawarte w nich naturalne składniki rozświetlają twarz, a cienie stają się mniej widoczne. Warto przy okazji nakładania kremu wykonać delikatny masaż twarzy. Delikatne wklepywanie kremu wpłynie pozytywnie na przepływ limfy, co poskutkuje szybszym zniknięciem