Uroki województw – pomorskie i zachodniopomorskie

Zastanawiasz się gdzie wyjechać w długi weekend majowy? Województwo zachodniopomorskie oraz pomorskie należą do tych obszarów północy Polski, które cieszą się dużą popularnością wśród turystów. Na terenach województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego zlokalizowane są liczne ośrodki wypoczynkowe, które wybierane są przez zwiedzających jako bazy wypadowe do pobliskich mniej znanych miejscowości.

Zachodniopomorskie

Jedną z miejscowości, leżących na terenach województwa zachodniopomorskiego, jest miasteczko Borne Sulinowo, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów, wybierających noclegi w okolicy: https://meteor-turystyka.pl/noclegi,borne-sulinowo,0.html . Miasto może pochwalić się bardzo bogatą historią. W Bornym Sulinowie w 1939 w miejscowości znajdował się obóz jeniecki, w którym przetrzymywano wielu żołnierzy Powstania Warszawskiego, a w czasie II wojny światowej znajdowały się poligony oraz bazy wojskowe III Rzeszy. Pasjonaci historii Polski w Bornym Sulinowie mogą zdecydować się na zwiedzanie miasta turystyczno-spacerową ścieżką, liczącą około 13,5 km, podczas której zobaczą budynek Urzędu Miejskiego, dawną kantynę oficerską, szpital wojskowy, który został wybudowany w okresie niemieckim dla żołnierzy Wehrmachtu, osiedle bloków mieszkalnych typu „Leningrad”, Dom Żołnierza, Dom Oficera, Kościół św. Brata Alberta oraz pozostałości willi nazistowskiego generała Heinza Guderiana, oraz generała Armii Czerwonej Wiktora Dubynina.

Rodziny z dziećmi wybierają Borne Sulinowo jako miejsce idealne na wakacje ze względu na jezioro Pile, które znajduje się w pobliżu. W okolicy równie dużą popularnością cieszy się tzw. podwodny las, czyli dawna część wyspy, która zapadła się do jeziora. Dawniej w tym miejscu płynął strumień Strullbach, a samo miejsce nazywano Utraconym Źródłem.

Uroki województw – pomorskie i zachodniopomorskie

Pomorskie

W województwie pomorskim turyści najczęściej wybierają do zwiedzania najbardziej znane miejscowości, takie jak Gdańsk czy Słupsk, a na tym obszarze północnej polski leży wiele innych atrakcyjnych miejscowości, które mogą pochwalić się równie ciekawą historią powstania. Jednym z takich miejsc jest Kwidzyn, czyli historyczna stolica Pomezanii. Noclegi w mieście znajdziesz tutaj: https://meteor-turystyka.pl/noclegi,kwidzyn,0.html. Kwidzyn jest bardzo interesującą miejscowością, położoną na Dolnym Powiślu, pomiędzy Malborkiem i Grudziądzem. Na szczególną uwagę w tej miejscowości zasługuje przede wszystkim Zamek Krzyżacki. Kwidzyn charakteryzuje się licznymi zabytkami architektury gotyckiej, które pochodzą z I połowy XIV wieku.

Kwidzyn to miejscowość wprost stworzona do zwiedzania całą rodziną. Wielbiciele zarówno wycieczek rowerowych i konnych, jak i spływów kajakowych i wędkowania znajdą w Kwidzynie z pewnością coś dla siebie.