Wycieczka do Lwowa, czyli wspólna historia Polski i Ukrainy

Polska literatura czy film to główne elementy składające się na bogaty dorobek rodzimej kultury. W poznawaniu tego co polskie można zawsze sięgnąć do dzieł znanych Polaków, jak również  odbyć podróż na ziemię, które niegdyś należały do naszego kraju. Osoby, które chciałyby odkrywać oblicza polskości za granicą, mogą zdecydować się na zorganizowany wyjazd do Lwowa. Jest to opcja, która dostarczy niezapomnianych wrażeń, podczas przemieszczania się po tym niezwykłym mieście i jego okolicach. Aby odpoczynek był jednak udany i bezpieczny, warto dopełnić wszelkie formalności, dbając nie tylko o własne zdrowie, ale także o jak najlepszą satysfakcję z podróży.

Ubezpiecz się, zanim wyjedziesz

Zanim zaczniesz pakować się na podróż, powinieneś wpierw zapoznać się z tym, jak wygląda leczenie na Ukrainie. Przez to, że nie obowiązuje karta EKUZ, warto podjąć się zakupu ubezpieczenia zdrowotnego. Te dodatkowe środki ostrożności, zapobiegną nagłym i nieoczekiwanym wypadkowym, które niestety mogą się nadarzyć. Służba zdrowia na Ukrainie nie należy do najlepszych, możesz w ten sposób uniknąć nieprzyjemności i z góry wysokich opłat za leczenie. W takiej sytuacji powinieneś się zatroszczyć o takie elementy ubezpieczenia turystycznego jak: NWW (następstw nieszczęśliwych wypadków) czy KL (kosztów leczenia). Dzięki temu zabezpieczysz się odpowiednio przed podróżą, zachowując spokój o własne zdrowie i bezpieczeństwo.

Opera Lwowska

Wycieczka do Lwowa, czyli wspólna historia Polski i Ukrainy

Zaopatrz się we właściwą walutę

Tego typu rada przyda w każdym przypadku, gdy będziesz planować wyjazd za granicę. Jeśli chodzi o Ukrainę, to główną walutę stanowią w tym kraju hrywny (UAH). Przed podróżą poszukaj kantora, w którym będziesz mógł wymienić złotówki na tą walutę. Wymianę środków będziesz mógł też dokonać w trakcie wyjazdu czy to na granicy, czy w samym Lwowie. Nie zapomnij zaopatrzyć się też w euro lub dolary, gdyż w dalszej części trasy mogą się one bardziej przydać.

Lwów – wycieczka do polskich korzeni

Osoby planujące wyjazd do Lwowa, mogą z góry ustalić przebieg trasy, która uwzględni miejsca i zabytki, posiadające ślady historii naszych pobratymców czy przodków. Podczas zwiedzania miasta i okolicznych terenów można napotkać liczne punkty na drodze, takie jak: zachowane polskie ulice, stare szyldy, polskie nagrobki, a także liczne zabytki. Chcąc zobaczyć jak najwięcej takich smaczków, warto się zdecydować na zorganizowaną formę wyjazdu np. z biurem podróży takim jak Bezkresy. Dzięki temu powołasz się na profesjonalną firmę, która specjalizuje się w wycieczkach na Kresy i wschodnie tereny Europy. Poszukiwanie polskości i wspólnej historii Polski i Ukrainy będzie znacznie łatwiejsze, zachowując przy tym odpowiednie bezpieczeństwo osób podróżujących i ich komfort podczas jazdy.

Aby móc zwiedzić miasto Lwów, wycieczka organizowana przez biuro podróży może przebiegać przejrzyście i bezproblemowo, od samego początku do końca. Z tego względu oferty, znajdujące się na Bezkresach uwzględniają dokładny punkt odjazdu czy to z Warszawy, Torunia czy innego miasta. Z samej stolicy polski przejazd może wynosić nawet 650 km, więc z pewnością zajmie on większość pierwszego dnia podróży. Wycieczka Lwów i okolice zacznie się następnego ranka, w której planie znajdzie się wiele atrakcji, w szczególności zabytków jakich nie można podczas takiego urlopu pominąć. Turyści będą mogli zwiedzić katedrę grekokatolicką św. Jury, rynek z ratuszem czy katedrę ormiańską. Odwołując się do poszukiwania polskich akcentów, wycieczka do Lwowa też będzie je obejmować. Z tego względu w planie znajdą się takie atrakcje dla polskich turystów jak: pomnik Mickiewicza, cmentarz Łyczakowski (w tym cmentarz Orląt Lwowskich), Wysoki Zamek i Kopiec Unii Lubelskiej oraz Wały Hetmańskie.

Cmentarz Orląt Lwowskich

Wycieczka do Lwowa, czyli wspólna historia Polski i Ukrainy

Wycieczka do Lwowa z biurem podróży – najbezpieczniejsza opcja

Decydując się na wyjazd na Ukrainę, weź pod uwagę ofertę z biura podróży takiego jak Bezkresy. Chcąc przejść szlakiem polskich pobratymców, podróż w takiej formie może przebiec przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa. Wycieczka Lwów organizowana przez Bezkresy uwzględnia jednorazowe wykupienie ubezpieczenia turystycznego, zarówno NWW i KL. W efekcie wybierając się w podróż, posiadasz zabezpieczenie, które uchroni Cię przed komplikacjami i niepożądanymi problemami.